Четверг, апреля 22, 2021

Офіційно

У Національній службі здоров’я розповідають, що змінюється у наданні амбулаторної допомоги

«Медичний пакет з амбулаторної допомоги має назву «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». З цього напряму виокремили стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах, – інформують у НСЗУ. – Тепер ці медичні послуги надаватимуться в межах інших пакетів. Також у порівнянні з Програмою медичних гарантій-2020 цього року прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт безоплатно».

Так, у межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно такі послуги:

консультації лікарів вузької спеціалізації, у тому числі встановлення або зняття діагнозу, призначення або корегування медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями;
необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;
інструментальні дослідження – також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;
медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;
хірургічні операції в амбулаторних умовах;
ведення вагітності;
медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);
діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;
обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;
довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.
Повний обсяг послуг в межах амбулаторного пакета можна подивитись  на сайті НСЗУ.

26 березня відбулося засідання сесії Чугуївської міської ради, під час якого затверджено звіт про виконання бюджету міста за 2020 рік та внесені зміни до бюджету Чугуївської міської територіальної громади на поточний рік

На 2021 рік в бюджеті міської територіальної громади затверджено значні зміни. Дохідна частина збільшена за рахунок міжбюджетних трансфертів (субвенцій) з обласного бюджету в обсязі 41,1 млн грн, у тому числі на фінансування капітального ремонту ділянки дороги на перехресті вул. Харківської з автошляхом М-03 Київ – Харків – Довжанський з автоматичним регулюванням дорожнього руху та реконструкцію пішохідного мосту на км 538 автомобільної дороги М-03 Київ – Харків –Довжанський – 37,5 млн грн, на продовження будівництва амбулаторії первинної медичної допомоги у селі Кам’яна Яруга – 2,9 млн грн, на фінансування потреб галузі освіти, на санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, також за рахунок з бюджетів Малинівської, Чкаловської та Новопокрівської територіальних громад – 1,1 млн грн на потреби галузі охорони здоров’я.

З бюджету Чугуївської громади для КНП «Чугуївська центральна лікарня імені М. І. Кононенка» в обсязі 3,8 млн грн, з них на оплату енергоносіїв – 2,3 млн грн, співфінансування проєкту з реконструкції відділення екстреної медичної допомоги КНП «Чугуївська центральна лікарня» – 1,2 млн грн, на забезпечення лікарськими препаратами хворих на психічні розлади – 285,0 тис. грн.

По установах, переданих Чугуївською районною радою, засновниками яких стала Чугуївська міська рада: Чугуївський міський будинок культури, Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Дитячо-юнацька спортивна школа, табір «Орлятко» – виділено кошти на забезпечення виплати заробітної плати з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, тощо – 5,6 млн грн.

Сфері житлово-комунального господарства виділено 8,3 млн грн для проведення капітального ремонту доріг та тротуарів, у тому числі внутрішньоквартальних, капітальний ремонт світлофорів, встановлених біля освітніх закладів, для розробки та реалізації проєктів з реконструкції ділянок водопровідної мережі виділено 970,0 тис. грн, для фінансування проєктів-переможців конкурсу «Громадські ініціативи» виділено 439,3 тис. грн.

Фінансове управління Чугуївської міської ради

Вже 27 березня у десяти школах громади стартують весняні канікули, які, за прогнозами метеорологів, супроводжуватимуться теплою і сонячною погодою. В цей період для дітей надзвичайно важливим є активний відпочинок на свіжому повітрі

Проте на сьогоднішній день ситуація із захворюванням на коронавірусну хворобу в громаді залишається напруженою: лише в березні цього року рівень захворювання серед учнів, вихованців та працівників закладів освіти у 2,5 рази перевищив показник грудня.

Так, у зв’язку із захворюванням на COVID-19 протягом останнього тижня повністю перейшли на дистанційну роботу 3 заклади – Великобабчанський та Зарожненський ліцеї, гімназія №4, на тиждень раніше розпочали весняні канікули в ліцеї №6.

Тимчасове запровадження дистанційного навчання для учнів 5-11-х класів, обмеження роботи гуртків та секцій є вимушеними заходами і сприятимуть розірванню ланцюжка передачі захворювання. Однак вони будуть ефективними лише у разі їх комплексного застосування та уважного ставлення до власного здоров’я.

Переконливо просимо вас на період весняних канікул організувати дозвілля дітей таким чином, щоб зовнішні контакти – з друзями, однолітками, великим скупченням людей – були мінімальними. Відмова від відвідування культурних, спортивних, розважальних заходів, дотримання соціальної дистанції 1,5 метри, використання засобів індивідуального захисту, гігієна рук та своєчасна самоізоляція убезпечать вас та ваших дітей від захворювання. Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти здоров’я дітей.

Управління освіти Чугуївської міської ради

Під час засідання виконавчого комітету, яке пройшло 25 березня під головуванням міського голови Галини Мінаєвої, 16 присутніх членів виконавчого комітету заслухали та обговорили питання порядку денного, що стосуються різних сфер життєдіяльності громади, у т.ч. роботи шкіл естетичного виховання та публічної бібліотеки, забезпечення доступності маломобільних груп населення, ведення Державного реєстру виборців, питання захисту прав дітей

Розрізняють неповний робочий день і неповний робочий тиждень. При неповному робочому дні працівник щодня працює меншу кількість часу, ніж це потрібно за графіком або за правилами внутрішнього трудового розпорядку. Наприклад, не вісім годин, а чотири. При неповному робочому тижні замість скорочення тривалості робочого дня може бути скорочено кількість робочих днів протягом тижня. Зокрема, може бути обумовлено угодою роботу через день та ін.
Система праці за умов неповного робочого часу характеризується такими ознаками: 
працівник зайнятий на роботі лише частину робочого часу й оплата його праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від кількості виробленої продукції;
тривалість робочого часу для осіб, яких наймають на роботу з режимом неповного робочого дня або неповного робочого тижня, встановлюється власником за згодою з працівником;
для працівників, зайнятих протягом неповного робочого часу, робота є постійною.
Власник або уповноважений ним орган зобов'язані встановити неповний робочий час за їхніми заявами вагітній жінці; жінці, яка має дитину віком до 14 років або дитину інваліда віком до 16 років, у тому числі ту, яка перебуває під опікою; жінці, яка здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.

Громадяни звертались до Галини Миколаївни з найрізноманітніших питань

Зокрема, під час прямої лінії мова йшла про матеріальну допомогу соціально вразливим категоріям населення, благоустрій деяких об’єктів інфраструктури по вул. Харківській, а також про подальше укріплення матеріально-технічної бази Центральної міської лікарні.

Щодо останнього питання Галина Мінаєва особливо підкреслила, що придбання нового сучасного обладнання для з недавніх пір міської лікарні є одним з головних пріоритетів міської влади на найближчий час. Нагадаємо, що перші важливі кроки на цьому шляху вже робляться: нещодавно лікарня отримала декілька одиниць нового лікувального та діагностичного обладнання.

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до статті 471 Закону України «Про зайнятість населення» щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України» від 04.02.2021 р. № 1212-IX. Про це повідомили в Офісі Президента

Наразі законодавство передбачає допомогу з часткового безробіття на період карантину для застрахованих осіб, які втратили частину доходу через обмежувальні заходи, пов’язані з протидією поширенню COVID-19.

За новим законом цю допомогу отримуватимуть не лише на період карантину, спричиненого коронавірусом, а й у разі інших захворювань чи надзвичайної ситуації на території України.

Уряд зможе визначати порядок надання допомоги з часткового безробіття на період карантину, надзвичайної ситуації, її розмір, строк надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

Закон запрацює з дня, наступного за днем його опублікування.

Відкриваючи його, міський голова Галина Мінаєва висловила впевненість в тому, що новий склад виконавчого комітету, в який поряд з керівниками мерії увійшли представники громадськості та старости сільських населених пунктів громади, як і в попередні скликання, спрямує всі свої сили на захист інтересів городян і вирішення їхніх проблем

Слід зазначити, що робота нового складу виконкому і організована по-новому. Тепер тут, як і в міській раді, забезпечено електронне голосування по кожному з розглянутих рішень. А їх сьогодні було прийнято майже три десятки.

Зокрема, члени виконкому затвердили регламент і план своєї роботи, проєкт міської програми земельних відносин і цілу низку інших рішень.

Особливу увагу на засіданні було приділено питанням обстеження та подальшого прийняття на баланс майна, яке районна рада передає нашій громаді: для того щоб відпрацювати всі нюанси цього процесу, члени виконкому створили відразу кілька комісій за різними напрямками (культура, освіта, медицина і т. і.).

13 січня в рамках реалізації проєкту GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» (соціальна сфера) в управлінні соціального захисту населення, територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася робоча зустріч з представниками ветеранських громадських організацій, надавачами соціальних послуг нашої громади

В ході зустрічей консультантом проєкту Володимиром Бульба проведені глибинні інтерв’ю по якості надання соціальних послуг в нашій громаді, окреслені проблемні питання в наданні соціальних послуг, намічені плани по розробці Стратегії розвитку системи надання соціальних послуг в Чугуївській територіальній громаді. Зустрічі пройшли з дотриманням карантинних обмежень.