Воскресенье, января 17, 2021

Проблема

Пізно ввечері 31 грудня трапилася серйозна аварія на каналізаційному колекторі в самому центрі міста. Стався затор в каналізаційній мережі, яка проходить по вулицях Гвардійська, Музейна, Кожедуба

Як повідомив заступник міського голови Костянтин Бармін, аварія сталася через обвалення труби. На місце прибули фахівці водоканалу, оцінили ступінь серйозності ситуації – і з урахуванням святкових днів було прийнято технологічне рішення: за допомогою наявного обладнання здійснювати перекачування з одного колодязя в інший – працюючий, тим самим забезпечивши належне тимчасове функціонування каналізаційної системи. На місці аварії постійно працювали і працюють чергові зміни.

– На цій ділянці розташований досить великий вузол інженерних мереж (4 кабелі спецзв'язку, високовольтні кабелі, теплові мережі), що ускладнює роботу, доводиться багато виконувати вручну. Але відрадно, що на нашому підприємстві «Чугуїввода» є мотонасос з достатньою потужністю, з його допомогою ми проводимо перекачування з колодязя в колодязь без попадання нечистот назовні і в зливову каналізацію. Визначено місце пошкодження труби, проводяться заходи з його локалізації. Буде встановлена спеціальна пневмогруша перед аварійною точкою для осушення місця проведення ремонтних робіт. Одночасно буде здійснюватися перекачування нечистот в працюючий колодязь, тобто каналізаційний колектор продовжить функціонувати, – говорить Костянтин Бармин. – Вік керамічної труби, через часткове руйнування якої трапилась аварія, приблизно 40 років, але в цілому, до нинішньої аварії, її технічний стан оцінювався як задовільний. У процесі розвитку інфраструктури міста поступово модернізуються і каналізаційні мережі, але їх зношеність, безумовно, регулярно підносить неприємні сюрпризи. Хочу від душі подякувати працівникам водоканалу, які і в будні, і в свята працюють задля благополуччя городян.

Протягом 2015-2020 років КП «Чугуїввода» виділено 55,4 млн грн, в т.ч. 21,3 млн грн з міського бюджету, на модернізацію системи водопостачання та водовідведення
За 5 років за кошти обласного та міського бюджетів реалізовано проєкти та замінено 4,6 км мереж водопостачання:1) «Реконструкція водоводу Д=500мм від вул. Жовтневої Революції по вул. Зелена Долина, вул. Робоча до вул. Мічуріна в м. Чугуєві довжиною – 1,2 км» вартістю 3,58 млн грн;2) «Реконструкції водоводу Д=500мм від розподільчої камери по пров. Зачуговському, вул. Зачуговська, вул. Преображенської до пров. Терешкової» вартістю 15,5 млн.грн.Стан виконання складає 75%. Вартість виконаних робіт склала 9,97 млн.грн. Замінено 2,3 км сталевого водоводу Д=500мм на поліетиленовому трубу Д=315мм.3) «Реконструкція водовода Д=300мм від вул. Нижня Зачуговка через автомобільну дорогу Київ – Харків – Довжанський, по вул. Фортечний узвіз, вул. Гвардійська в м. Чугуєві (коригування)» (2019 рік; підрядна організація ТОВ «Спецінжиніринг-Постач») вартістю 6,64 млн грн. Виконано заміну водоводу на трубу із поліетилену Д=315мм довжиною 855 п.м.4) поточний ремонт ділянки водоводу Д=300мм по вул. Героїв Чорнобильців в районі ринку протяжністю 55 п.м, вартістю 298,86 тис.грн;5) «Капітальний ремонт мереж водопостачання по вул. Гагаріна,30»  – 145 п.м. на суму 580,860 тис.грн.За результатами реалізації вищезазначених проєктів зменшилася кількість поривів, в результаті чого зменшилися втрати води.Наприклад, середні показники втрат води склали:

3 грудня міський голова Галина Мінаєва та голова Чугуївської райдержадміністрації Сергій Лободенко провели робочу нараду в Кам’яній Ярузі, в ході якої було обговорено низку проблемних моментів завершення будівництва та обладнання амбулаторії сімейної медицини

Будівництво амбулаторії йде вже не перший рік і загрожує перерости в довгобуд, незважаючи на те, що більша частина робіт вже завершена. А тим часом медичні працівники змушені приймати пацієнтів в будівлі старої амбулаторії, стан якої, м'яко кажучи, близький до аварійного.

В ході сьогоднішньої наради, в якій разом з керівниками міста і району взяли участь представники підрядної організації і селищний голова Кам’яної Яруги Ольга Михайлова, було обговорено низку юридичних аспектів будівництва з урахуванням того, що Кам'яна Яруга відтепер входитиме до складу Чугуївської міської громади. Також було визначено перелік робіт, які необхідно провести за рахунок чергового траншу, отриманого нещодавно з державного бюджету.

  

Під час робочої поїздки до Чугуєва заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Руслан Тихонченко ознайомився з перебігом робіт відразу на двох об’єктах, фінансування яких здійснюється за рахунок обласного бюджету

Зокрема, мова йде про капітальний ремонт дороги на вулиці Фортечний узвіз і каналізаційного колектора, що проходить уздовж Ростовської траси. На перший з цих об'єктів область виділила 7,1 млн грн, а на другий – 12,9 млн грн.

За підсумками побаченого в Чугуєві заступник губернатора зазначив, що вже в листопаді асигнування, що виділяються областю на ремонт колектора, можуть бути переглянуті і, що особливо приємно, в сторону збільшення.

У нашому місті послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Однак є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той же час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Згідно з рішенням Чугуївської міської ради від 22.05.2020 року виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Чугуїв, за результатами конкурсу, визначено КП «Чугуївський комунальний комплекс». Це підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території м. Чугуїв договори на вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Мешканці міста, особливо старшого віку, періодично звертаються зі скаргами на нібито свавілля РЕМу в питанні нарахувань за електроенергію. Мовляв, цифри в платіжках взяті, що називається, «зі стелі» і при цьому завжди завищені в порівнянні з показаннями лічильника. У зв’язку з цим хочемо в черговий раз нагадати городянам про порядок зняття і передачі показань лічильників електроенергії в АТ «Харківобленерго»

На даний час контролери не знімають щомісяця показання лічильників, і їх треба передавати самостійно по телефону або через особистий кабінет. Якщо споживач не передасть сам показання за місяць і їх не зніме контролер, то йому розрахують за середнім споживанням на основі попередніх періодів.

Показання, які передані з 1-го по 4-е число, будуть зараховані як розрахункові за попередній місяць. Показання, передані в інший час, будуть підставою для розрахунку споживання електроенергії за середньодобовим споживанням і будуть враховані в наступному місяці.

Передати показання лічильників можна за телефонами колл-центру:

057-3424413 Укртелеком;

067-2340413 Київстар;

050-0540413 Водафон;

063-0540413 Лайфселл.

Только за одну ночь с 24 на 25 января по Чугуеву (и в большинстве случаев - в Башкировке) были повреждены более десяти автомобилей. Некоторые были залиты монтажной пеной, у других же - порезаны шины. Правоохранители на вызовы приезжают, факт злодеяния фиксируют. Но этим, можно сказать, их действия и исчерпываются. А автобеспредельщики, чувствуя безнаказанность, продолжают свое грязное дело...

Версий происходящего множество - от мести водителям, якобы составляющим конкуренцию основному перевозчику на маршруте Чугуев - Харьков, до элементарного вандализма. Однако ни одна из них не имеет стопроцентной достоверности, по крайней мере до тех пор, пока злоумышленники не будут пойманы.
Жители города совершенно справедливо хотят знать, до каких же пор будет продолжаться этот беспредел?! У полиции нет достаточных знаний и умений? Полномочий? Или вообще -- желания? И если настолько резонансные события остаются без внимания, то что тогда говорить о других? При такой работе правоохранителей можно и самосуда дождаться, когда достигнется точка кипения... Но вот тогда наверняка найдутся крайние...
А еще, похоже, полиции абсолютно безразличен ее авторитет у населения: возмущение горожан беспомощностью "копов" растет, но никакого диалога с общественностью, желания разъяснить ситуацию, попросить помощи у горожан с ее стороны не наблюдается. Вот и получается, что полиция у нас сама по себе, громада сама по себе, а злоумышленники вновь выходят сдувать шины, а вместе с ними и авторитет правоохранителей...

Вчера в мэрии состоялась встреча, на которой обсуждалось дальнейшее сотрудничество муниципалитета и общественников-зоозащитников в вопросе регулирования численности бродячих собак и кошек на территории города.

Наличие в Чугуеве достаточно большого количества бездомных животных (в особенности собачьих свор, представляющих собой угрозу безопасности людей) – проблема давняя и очень острая. Безусловно, в ее разрешении кровно заинтересованы городские власти. В 2018 году была принята Программа контроля за содержанием домашних животных и регулирования численности бездомных животных гуманными методами в городе Чугуеве на 2018-2022 годы, в рамках которой были стерилизованы десятки животных. Три года подряд общественная организация "Зоозащита", будучи победителем проекта "Общественный бюджет", за деньги городского бюджета проводила работу по стерилизации как домашних, так и бродячих животных. Во многом именно благодаря активной и настойчивой позиции общественников и волонтеров по защите братьев наших меньших десятки брошенных собак и кошек обрели новых хозяев и свой дом. Только в 2019 году были стерилизованы почти полторы сотни особей, в том числе (44) и за собственные средства волонтеров. По подсчетам общественной организации, в этом году необходимо провести стерилизацию около 100 собак. Средства в рамках городской программы на это предусмотрены, и с приходом весны работа по стерилизации возобновится.
Планы по постепенному внедрению в Харьковском метрополитене так называемых е-тикетов для проезда пассажиров льготных категорий буквально взорвали достаточно многочисленное сообщество чугуевских льготников. Все они озабочены тем, что льгота, данная им государством, в результате решения харьковских городских властей может стать недоступной. В этой связи, разумеется, уже звучат требования заплатить харьковчанам из бюджета Чугуева, чтобы наши льготники могли бесплатно ездить, прежде всего, в метро.
Попробуем разобраться, почему это вряд ли произойдет в ближайшее время.
Во-первых. На сегодняшний день в Чугуеве насчитывается более 9 тыс. (!!) граждан льготных категорий. Про расчетам Кабмина, сделанным в свое время, для внедрения монетизации льгот этих чугуевцев необходимы порядка 15 млн грн. Достаточно сказать, что по самым минимальным прикидкам только одно лишь метро, и то при условии скромного варианта «туда и назад», обойдется чугуевской казне около трех миллионов. И это без учета троллейбусов, маршруток и трамваев. Ясно, что такие деньги в бюджете города вряд ли удастся безболезненно найти: скорее всего, их снимут с программ ЖКХ, медицины или образования.