Четверг, апреля 22, 2021

Проблема

Після 22:00 сусіди співають, кричать, стукають важкими предметами... Знайома ситуація? То як же можна в правовому полі вплинути на таких шумних сусідів?
Відповідь підготовлена за матеріалами Координаційного центру з надання правової допомоги:

З 10 години вечора і до 8 ранку не можна голосно співати, кричати, слухати гучно музику, використовувати салюти і феєрверки тощо.

Якщо шум виробляє якась будівельна техніка, то її вже не можна використовувати з 9 години вечора.

Зверніть увагу, що проведення ремонтів у вихідні і святкові дні заборонене. Ви зможете проводити ремонт у такі дні, якщо погодите це з вашими сусідами.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», підприємства, організації, а також фізичні особи при проведенні будь-якого виду діяльності не повинні перевищувати рівень шуму, який встановлено санітарними нормами для житлових будинків, прибудинкових територій, установ освіти і культури, а також інших приміщень, в яких можуть перебувати люди як постійно, так і тимчасово.

Які ж передбачені норми шуму? Згідно з відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я від 22 лютого 2014 року, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах, становить: вдень – 50 децибел, вночі – 40 децибел. Для готелю або гуртожитку 55 – максимальний рівень шуму вдень і 45 – вночі.

Для прикладу, 35 децибел – це цокання настінного годинника, 45 децибел – це шум розмови, 65 – це шум гучної розмови.

багатьох районах області люди вже розпочали активну боротьбу із господарським сміттям та залишками рослинності. Така діяльність, яка найчастіше здійснюється випалюванням, призвела до того, що збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Тільки за вчорашній день (28 березня) чугуївські рятувальники ліквідували 7 таких пожеж. Загалом упродовж тижня вогнеборці Харківської області ліквідували 106 займань минулорічного сухостою на загальній площі майже 40 га
Тож, з огляду на настання пожежонебезпечного періоду рятувальники посилюють профілактичну роботу серед громадян щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та в екосистемах України.

ДСНС нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю!

Початок весни – золота пора для квіткових браконьєрів. Близько 20 мільйонів пролісків знищують щороку в Україні саме на початку весни. Чугуївська міська рада та її виконавчі органи нагадують, що така діяльність є порушенням природоохоронного законодавства України

Пам’ятайте: практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів; крокусів та сон-трави – по 3,5 мільйони. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи!

Збирання або пошкодження підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного), конвалії, проліска, цикламена, крокусу та інших цінних першоцвітів суворо забороняється! З метою посилення контролю за охороною ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, у тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, у весняно-літній період на території Харківської області проводиться операція «Первоцвіт».

Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати та не продавати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи та краси нашого рідного краю.

Перша половина березня традиційно вважається однією з найскладніших в питаннях благоустрою: сходить сніг, а разом з цим оголюються всі найпроблемніші ділянки міста

Побутове сміття в найнесподіваніших місцях, дорожнє і тротуарне покриття, пошкоджене від снігу і льоду, численні сліди життєдіяльності наших чотириногих «городян» – з цими та багатьма іншими сумнівними явищами ранньої весни доводиться щорічно стикатися чугуївцям. І все ж одне з найбільш неприємних серед них – численні розриття ґрунту, багато з яких розташовані посеред проїжджої частини або в місцях, де пересуваються пішоходи. У період весняного бездоріжжя ці ділянки не тільки перетворюються в непрохідні болота, а й є джерелом бруду, яке розноситься по всьому місту. У чому причина цього явища і що з цим збираються робити комунальники – ці та інші питання журналісти Чугуївської радіокомпанії адресували заступнику міського голови Костянтину Барміну.

– У чому причини численних поривів на комунальних мережах?.

– Причини численних поривів на комунальних мережах, насамперед, водопровідних, криються в їх зношеності, а також в різкому перепаді середньодобової температури, в результаті якого відбувається рух ґрунту і, як наслідок, додаткове навантаження на труби. Причому не рідкісні випадки, коли перепади температури рвуть не тільки старі труби, але і відносно нові, що знаходяться в нормальному технічному стані. До слова, комунальні мережі в Чугуєві дуже різноманітні: є чавунні, сталеві, пластикові і навіть керамічні

Для ліквідації аварії виїжджає аварійна бригада і здійснює розриття ґрунту для того, щоб знайти місце пориву. Ґрунт цей найчастіше мокрий, а значить, практично миттєво замерзає і перетворюється буквально в кам'яну гору. На жаль, створювати запаси сухого, непромерзлого ґрунту для засипки розкопаних місць нам не дозволяє обмеженість у фінансових коштах і необхідних площах.

Пізно ввечері 31 грудня трапилася серйозна аварія на каналізаційному колекторі в самому центрі міста. Стався затор в каналізаційній мережі, яка проходить по вулицях Гвардійська, Музейна, Кожедуба

Як повідомив заступник міського голови Костянтин Бармін, аварія сталася через обвалення труби. На місце прибули фахівці водоканалу, оцінили ступінь серйозності ситуації – і з урахуванням святкових днів було прийнято технологічне рішення: за допомогою наявного обладнання здійснювати перекачування з одного колодязя в інший – працюючий, тим самим забезпечивши належне тимчасове функціонування каналізаційної системи. На місці аварії постійно працювали і працюють чергові зміни.

– На цій ділянці розташований досить великий вузол інженерних мереж (4 кабелі спецзв'язку, високовольтні кабелі, теплові мережі), що ускладнює роботу, доводиться багато виконувати вручну. Але відрадно, що на нашому підприємстві «Чугуїввода» є мотонасос з достатньою потужністю, з його допомогою ми проводимо перекачування з колодязя в колодязь без попадання нечистот назовні і в зливову каналізацію. Визначено місце пошкодження труби, проводяться заходи з його локалізації. Буде встановлена спеціальна пневмогруша перед аварійною точкою для осушення місця проведення ремонтних робіт. Одночасно буде здійснюватися перекачування нечистот в працюючий колодязь, тобто каналізаційний колектор продовжить функціонувати, – говорить Костянтин Бармин. – Вік керамічної труби, через часткове руйнування якої трапилась аварія, приблизно 40 років, але в цілому, до нинішньої аварії, її технічний стан оцінювався як задовільний. У процесі розвитку інфраструктури міста поступово модернізуються і каналізаційні мережі, але їх зношеність, безумовно, регулярно підносить неприємні сюрпризи. Хочу від душі подякувати працівникам водоканалу, які і в будні, і в свята працюють задля благополуччя городян.

Протягом 2015-2020 років КП «Чугуїввода» виділено 55,4 млн грн, в т.ч. 21,3 млн грн з міського бюджету, на модернізацію системи водопостачання та водовідведення
За 5 років за кошти обласного та міського бюджетів реалізовано проєкти та замінено 4,6 км мереж водопостачання:1) «Реконструкція водоводу Д=500мм від вул. Жовтневої Революції по вул. Зелена Долина, вул. Робоча до вул. Мічуріна в м. Чугуєві довжиною – 1,2 км» вартістю 3,58 млн грн;2) «Реконструкції водоводу Д=500мм від розподільчої камери по пров. Зачуговському, вул. Зачуговська, вул. Преображенської до пров. Терешкової» вартістю 15,5 млн.грн.Стан виконання складає 75%. Вартість виконаних робіт склала 9,97 млн.грн. Замінено 2,3 км сталевого водоводу Д=500мм на поліетиленовому трубу Д=315мм.3) «Реконструкція водовода Д=300мм від вул. Нижня Зачуговка через автомобільну дорогу Київ – Харків – Довжанський, по вул. Фортечний узвіз, вул. Гвардійська в м. Чугуєві (коригування)» (2019 рік; підрядна організація ТОВ «Спецінжиніринг-Постач») вартістю 6,64 млн грн. Виконано заміну водоводу на трубу із поліетилену Д=315мм довжиною 855 п.м.4) поточний ремонт ділянки водоводу Д=300мм по вул. Героїв Чорнобильців в районі ринку протяжністю 55 п.м, вартістю 298,86 тис.грн;5) «Капітальний ремонт мереж водопостачання по вул. Гагаріна,30»  – 145 п.м. на суму 580,860 тис.грн.За результатами реалізації вищезазначених проєктів зменшилася кількість поривів, в результаті чого зменшилися втрати води.Наприклад, середні показники втрат води склали:

3 грудня міський голова Галина Мінаєва та голова Чугуївської райдержадміністрації Сергій Лободенко провели робочу нараду в Кам’яній Ярузі, в ході якої було обговорено низку проблемних моментів завершення будівництва та обладнання амбулаторії сімейної медицини

Будівництво амбулаторії йде вже не перший рік і загрожує перерости в довгобуд, незважаючи на те, що більша частина робіт вже завершена. А тим часом медичні працівники змушені приймати пацієнтів в будівлі старої амбулаторії, стан якої, м'яко кажучи, близький до аварійного.

В ході сьогоднішньої наради, в якій разом з керівниками міста і району взяли участь представники підрядної організації і селищний голова Кам’яної Яруги Ольга Михайлова, було обговорено низку юридичних аспектів будівництва з урахуванням того, що Кам'яна Яруга відтепер входитиме до складу Чугуївської міської громади. Також було визначено перелік робіт, які необхідно провести за рахунок чергового траншу, отриманого нещодавно з державного бюджету.

  

Під час робочої поїздки до Чугуєва заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Руслан Тихонченко ознайомився з перебігом робіт відразу на двох об’єктах, фінансування яких здійснюється за рахунок обласного бюджету

Зокрема, мова йде про капітальний ремонт дороги на вулиці Фортечний узвіз і каналізаційного колектора, що проходить уздовж Ростовської траси. На перший з цих об'єктів область виділила 7,1 млн грн, а на другий – 12,9 млн грн.

За підсумками побаченого в Чугуєві заступник губернатора зазначив, що вже в листопаді асигнування, що виділяються областю на ремонт колектора, можуть бути переглянуті і, що особливо приємно, в сторону збільшення.

У нашому місті послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Однак є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той же час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Згідно з рішенням Чугуївської міської ради від 22.05.2020 року виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів в м. Чугуїв, за результатами конкурсу, визначено КП «Чугуївський комунальний комплекс». Це підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території м. Чугуїв договори на вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.