Понедельник, марта 01, 2021
  • «Чугуївський біт – радіо найкращого міста»
    «Чугуївський біт – радіо найкращого міста»

    Радіо створює теплу атмосферу спілкування земляків — людей, які люблять рідний Чугуїв та цікавляться його життям. «Чугуївський біт» звучить в онлайн-ефірі з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00. 

    Подробнее:

В місті Чугуєві проблемами бездомних осіб уже багато років займається Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради. Партнерами Управління у наданні допомоги бездомним особам виступає Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради

Проблема бездомних громадян в Україні деформує соціальне середовище, руйнує фізичне, психічне та духовне здоров’я людей, створює соціальну напругу в суспільстві. На жаль, багато громадян залишаються байдужими, а іноді навпаки – проявляють негативне ставлення до людей, які займаються бродяжництвом.

З метою поліпшення соціального захисту бездомних осіб та безпритульних дітей був прийнятий Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», який визначає загальні засади соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей, забезпечує правові регулювання відносин у суспільстві, які спрямовані на реалізацію бездомними громадянами і безпритульними дітьми прав і свобод, передбачених Конституцією України та чинним законодавством.

Проблеми бездомних та вирішення їх залежить від того, скільки часу людина була бездомною. Основні проблеми бездомних людей пов’язані не стільки з відсутністю у них житла, скільки з неможливістю внаслідок цього реалізувати більшість своїх громадянських прав, найголовніше з яких – можливість працювати. Втрата житла для більшості людей у нашій країні автоматично означає втрату місця, де вони можуть бути зареєстровані (прописані). В разі втрати паспорта людина, що не має реєстрації, практично позбавляється можливості його відновити. Усі соціальні послуги, допомоги чи виплати, пенсії, реєстрація в центрі зайнятості, медичні та інші послуги можна отримати лише за наявності в особи паспорта. Влаштування на легальну роботу для особи, що не має паспорта, також не можливо.

В місті Чугуєві проблемами бездомних осіб уже багато років займається Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради. Партнерами Управління у наданні допомоги бездомним особам виступає Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради.

Декілька років при Територіальному центрі працює пункт обліку бездомних осіб.

Важливою формою соціальної роботи з бездомними є представництво їх інтересів у вирішені таких проблем як: відновлення документів, працевлаштування, отримання юридичної консультації стосовно повернення права на житло, оформлення пенсії або державної соціальної допомоги, отримання медичних послуг, влаштування до будинків реінтеграції, тощо.

З січня по 25 грудня 2020 року у пункті обліку бездомних осіб Терцентру перебувало на обліку двадцять шість бездомних осіб, які потребували соціальної допомоги. Соціальні працівники з жовтня по квітень щотижня проводять рейди соціального патрулювання по місту з метою: виявлення бездомних осіб, надання консультацій за місцем перебування останніх, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо толерантного ставлення до бездомних та інформації про роботу пункту обліку бездомних осіб.

Соціальні працівники Територіального центру при вирішенні проблем бездомних осіб співпрацюють з управліннями та відділами органів місцевого самоврядування, громадськими та релігійними організаціями, дільничними інспекторами поліції, підприємцями та іншими організаціями і установами.

Відповідно до розпорядження міського голови «Про соціальний захист бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2020-2021 років по м. Чугуєву» №280 від 17.08.2020 в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) при пункті обліку бездомних осіб діє пункт обігріву. В пункті обігріву бездомні особи мають можливість зігрітися, випити гарячий чай з печивом. На організацію харчування виділяються кошти з міського бюджету згідно Програми соціального захисту населення м. Чугуєва на 2017-2020 роки.

Пункт обліку бездомних осіб Територіального центру розташований за адресою: м. Чугуїв, вул. Гвардійська, буд.19.