Понедельник, марта 01, 2021
  • «Чугуївський біт – радіо найкращого міста»
    «Чугуївський біт – радіо найкращого міста»

    Радіо створює теплу атмосферу спілкування земляків — людей, які люблять рідний Чугуїв та цікавляться його життям. «Чугуївський біт» звучить в онлайн-ефірі з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00. 

    Подробнее:

24 грудня відбулася позачергова сесія Чугуївської міської ради. Головувала на засіданні міський голова Галина Мінаєва. Присутніми були 31 депутат міської ради, керівники структурних підрозділів виконавчих органів ради, громадськість

Депутати прийняли низку важливих рішень як щодо організації своєї роботи протягом каденції, так і життєдіяльності громади в цілому з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою. Зокрема, прийнято рішення про затвердження Регламенту Чугуївської міської ради VIІІ скликання; про затвердження Положення про постійні депутатські комісії Чугуївської міської ради; про затвердження тимчасової структури та загальної чисельності Великобабчанської, Зарожненської, Кам’яноярузької сільських рад та Кочетоцької селищної ради; про затвердження актів приймання-передачі та прийняття майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Чугуївського району до комунальної власності Чугуївської міської ради Харківської області.

Найголовнішим питанням порядку денного, безперечно, було прийняття бюджету Чугуївської міської територіальної громади на 2021 рік. Під час його обговорення лунало чимало виступів, зауважень та пропозицій щодо головного фінансового документу, представниками різних політичних сил йому надавалися різні оцінки. Але у підсумку бюджет Чугуївської міської громади було прийнято більшістю голосів.

Підбиваючи підсумки сесійного засідання, міський голова Галина Мінаєва, зокрема, зазначила:

– Те, що громада входить в прийдешній рік зі своєчасно прийнятим новим бюджетом, вкрай важливо для всіх сфер її життєдіяльності. Тим більше це важливо, якщо врахувати, що відтепер до нас приєднані сусідні населені пункти. Так, нам ще тільки доведеться детально вивчити стан їх інфраструктури, але вже сьогодні ми бачимо першочергові потреби і зобов'язані їх фінансово забезпечити. Вже з нового року ми почнемо займатися оснащенням сільських шкіл, амбулаторій – одним словом, всім тим, що необхідно робити в першу чергу і що не вимагає тривалої процедури оформлення проєктно-кошторисної документації та документації на землю.

Сьогодні в сесійній залі з вуст деяких депутатів звучало невдоволення прийнятим бюджетом. І це цілком зрозуміло – в міську раду прийшло багато нових людей і поки що не всі вони ще детально розбираються в структурі бюджету і нюансах бюджетного процесу. І сама я з досвіду роботи знаю, що рідко коли бюджет на момент його прийняття буває ідеальним. Але бюджет – це живий організм, зміни до якого вносяться при необхідності протягом року, і, безумовно, думка депутатів при цьому буде вирішальною.

Сьогодні серйозні дебати в сесійній залі розгорнулися навколо питання, чи потрібна місту реконструйована Соборна площа, або ці кошти мають бути спрямовані на реконструкцію водоводу. У зв'язку з цим хочу відзначити, що проблема стану водоводу вирішується нами системно і вже не один рік: досить сказати, що за три останні роки на його реконструкцію з усіх джерел фінансування ми залучили 32 млн грн. Але в першу чергу ми працюємо над тим, щоб залучити кошти на вирішення серйозних інфраструктурних міських проблем з обласного та державного бюджетів. Раніше нам це неодноразово вдавалося, і, думаю, прийдешній рік винятком не буде. Якщо ж з будь-яких причин нам не вдасться залучити кошти ззовні, то у нас завжди залишається можливість перерозподілити їх в міському бюджеті і направити на вирішення завдань, що найбільш гостро стоять.

Я ще раз хочу підкреслити, що найголовніше для всіх нас це те, що в новий рік наша новостворена Чугуївська громада увійде в штатному режимі, і ми зможемо зосередити всі зусилля для того, щоб робити життя наших жителів – і міських, і сільських – краще. І це стане можливим лише тоді, коли із сесійної зали назавжди підуть піар і політика, а кожен з обранців громади буде керуватися правилом: у нас у всіх одна партія – партія міста Чугуєва.