У зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої всієї країни, коли Чугуїв, Кам'яна Яруга, Кочеток, Зарожне, Велика Бабка, Тетлега і Піщане вже складають єдину міську територіальну громаду, в абсолютно нових умовах опинилися і амбулаторії сімейної медицини в приєднаних населених пунктах

Поки триває перехідний період, цілком закономірно (як і в будь-якій новій справі), що виникають складнощі в роботі цих амбулаторій та поточні питання, які потребують оперативних рішень.

На сьогодні співробітники сільських амбулаторій зараховані в штат міського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Але це не означає, що автоматично слідом за лікарями на обслуговування Центру перейшли і пацієнти, з якими у них вже укладені декларації. Законодавство прописує в таких випадках укладення нових декларацій, для того щоб «гроші йшли за пацієнтом» саме вже в міський центр. Над цим питанням наразі активно працюють лікарі амбулаторій, що увійшли в структуру міського ЦПМСД.

Адміністрація міського ЦПМСД за активної підтримки Чугуївської міської ради намагається якомога ефективніше організувати роботу сільських амбулаторій на даному етапі задля того, щоб жителі могли отримувати належні медичні послуги. Однак не все йде так гладко, як хотілося б. Зокрема, це продемонструвала зустріч, що відбулася 13 січня в амбулаторії Кам'яної Яруги за участю головного лікаря Чугуївського міського ЦПМСД Тетяни Сабади, радника міського голови з питань децентралізації Валентини Волоцкової і сільських медиків.

Лікар Ірина Петрашова озвучила низку актуальних на сьогодні проблем. Серед головних – це опалення будівлі амбулаторії, забезпечення медиків транспортом для виїздів за викликами і організації прийому в Зарожному і Великий Бабці, кадрові питання. В ході обговорення та аналізу ситуації, що склалася, були напрацьовані конкретні заходи, адже мета у всіх одна – забезпечити людей необхідними послугами первинної медицини. За сприяння депутата міської ради Олександра Суворова вже розпочато вирішення питання придбання дров для пічного опалення. Є домовленість про виділення транспорту для обслуговування викликів по Кам'яній Ярузі. Згідно з раніше розробленим графіком по середах лікар виїжджає на прийом до Великої Бабки, а по четвергах – у Зарожне. Всі ці виїзди поки здійснюються єдиним на сьогоднішній день автомобілем міського ЦПМСД. На жаль, багато років залишаються вакантними в амбулаторії посади медсестер...

Серйозні труднощі на перехідному етапі пов'язані і з тим, що наразі не завершений процес передачі майна у власність міської територіальної громади (зокрема, самої будівлі амбулаторії та автомобіля). На це потрібен час і обов'язкове проходження прописаних законодавством процедур. По завершенні процесу передбачаються деякі кадрові коригування і зміни в організації роботи амбулаторії, що позитивно позначиться на обслуговуванні пацієнтів.

Як розповіла головний лікар Чугуївського міського ЦПМСД Тетяна Сабада, в Центрі з усіх проблемних питань, що виникають в сільських амбулаторіях, намагаються знаходити конструктивні рішення. На цей час лікарі вже забезпечені комп'ютерною технікою, під'єднані до єдиної медичної інформаційної системи. Амбулаторії оснащені необхідним обладнанням і засобами для надання первинної медичної допомоги. В наявності – дезінфікуючі засоби, антисептики, маски, набори для проведення забору матеріалу на коронавірус. Амбулаторії також днями отримали ліхтарики для огляду носоглотки, захисні маски-щитки, тонометри, фонендоскопи, тести швидкої діагностики гепатитів В і С, глюкометри і тест-смужки до них.

У планах – оснащення амбулаторій у Кам'яній Ярузі і Кочетку сучасними аналізаторами, що дозволить проводити аналізи крові і сечі прямо на місці, що значно прискорить і постановку діагнозу, і призначення лікування. Одним словом, розвитку сільських амбулаторій буде приділятися підвищена увага.

© 2013